Başlık

Her Mobil Uygulamada Olmazsa Olmaz Sayfalar

Başlık

Her Mobil Uygulamada Olmazsa Olmaz Sayfalar

 

Mobil cihaz kullanımı her geçen gün artmaktadır. İnsanlar, mobil cihazlar aracılığı ile birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda mobil cihazlar insanların eğlenceli vakit geçirmesini, yeni şeyler öğrenmesini de sağlamaktadır. Google Play üzerinde mobil kullanıcıların ihtiyacına yönelik farklı uygulamalar bulunmaktadır. Uygulama yöneticileri, kullanıcıların ne istediğini bilmeli ve bu doğrultuda uygulamalar geliştirmelidir. Google Play üzerinde bulunan her mobil uygulamada olmazsa olmaz bazı sayfalar bulunmaktadır. Uygulama sahiplerinin Google Play üzerinde başarılı bir konuma sahip olması için farklılık göstermesi gerekir. Mobil uygulamanın rakip uygulamalara göre daha farklı olması, kullanıcıya yönelik olması her zaman avantajlı bir durumdur.

 

 

Mobil Uygulama Sayfalarının Önemi

 

 

Geliştirilen mobil uygulamanın performansının yüksek olması önemlidir. Kullanıcıların mobil uygulamayı daha rahat kullanabilmesi için bazı sayfalar ve özellikler bulunmaktadır. Google Play indirme hizmeti ile kullanıcılar mobil cihazlara indirdiği uygulamaları kişiselleştirebilir ve ayarlayabilir. Her mobil uygulamada olmazsa olmaz sayfalar şu şekildedir; 

  • Açılış sayfası
  • Bilgi veren açıklamaların bulunduğu sayfa 
  • Ayarlar sayfası 
  • Sıkça sorulan sorular sayfası

Açılış sayfaları, kullanıcıların ilk izlenimi için önemlidir. Mobil cihazların ekran boyutunun değişiklik gösterdiğini göz önünde bulundurarak her cihazla uyumlu açılış sayfaları tasarlanmalıdır. Bu sayfada uygulama ile ilgili bilgilere yer verilebilir. Aynı zamanda uygulamaya giriş yapmak, uygulamayı kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar için tasarım yapılabilir.

Ayarlar sayfası ve bilgi sayfası, açılış sayfası ile aynı olmak zorunda değildir. Uygulama ile ilgili sıkça sorulan sorulara yer verilmesi kullanıcıları etkileyecektir. Eğer uygulamanızın Google Play üzerinde yeterince yorum ve yıldız almadığını düşünüyorsanız Google Play yorum ve yıldız satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Mobil Uygulamanızda Sayfa Yönlendirmesini Doğru Yapmalısınız 

 

 

Mobil uygulama indirme satın alma ile uygulamanızın daha fazla kullanıcı tarafından indirildiğini görürsünüz. Fakat uygulamanızı indiren kullanıcılar uygulama hakkında aradığı bilgiye doğrudan ulaşmak ister. Mobil uygulamanızda yer alacak sayfalarda doğru, yeterli ve açık bilgiye yer verilmelidir. Sayfa yönlendirmesi doğru olduğu sürece mobil uygulamanız kullanıcılara daha kolay bir yoldan ulaşacak ve uygulama kullanıcılar tarafından daha iyi değerlendirmeler alacaktır.

Yeni Siparis !
2 dakika once 50 Kişi Uygulamanızı İndirip Değerlendirsin siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 50 Kişi Uygulamanızı İndirip Değerlendirsin siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 50 Kişi Uygulamanızı İndirip Değerlendirsin siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1000 Kişi Uygulamanızı Seçtiğiniz Anahtar Kelime İle İndirsin siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 50 Kişi Uygulamanızı İndirip Değerlendirsin siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 250 Kişi Uygulamanızı İndirip Değerlendirsin siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 50 Kişi Uygulamanızı İndirip Değerlendirsin siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once Uygulamanızı 1000 Gerçek Kullanıcı İndirsin siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once Uygulamanızı 10.000 Gerçek Kullanıcı İndirsin siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once Uygulamanızı 1000 Gerçek Kullanıcı İndirsin siparisi geldi.